RUSLAR YER ALTI ŞEHRİNDEKİ KİLİSEYE DİKKAT ÇEKTİLER!

Türkiye'nin yeraltı şehrinde keşfedilen en eski Hıristiyan kilisesi Rusya´da bulunan cedmitsa.ru isimli internet sitesi Nevşehir Belediyesince turizme kazandırılmaya çalışılan Dünya´nın en büyük yeraltı şehri olarak adlandırılan Hıristiyan kilisesi ile ilgili olarak Rusça bir yazı yayınladı.
Bu haber 2016-01-29 20:52:47 eklenmiş ve 4103 kez görüntülenmiştir.

Türkiye'nin yeraltı şehrinde keşfedilen en eski Hıristiyan kilisesi

 Rusya´da bulunan cedmitsa.ru isimli internet sitesi Nevşehir Belediyesince turizme kazandırılmaya çalışılan Dünya´nın en büyük yeraltı şehri olarak adlandırılan Hıristiyan kilisesi ile ilgili olarak Rusça bir yazı yayınladı.

Tapınak duvarları Yükseliş sahneleri ve son kıyamet ile fresklerle süslenmiştir

İSTANBUL. Kapadokya (Türkiye) yeraltı şehrinde keşfedilen en eski Hıristiyan kilisesi. Kilise Orta Anadolu platosunda Nevşehir kasabasında bir yerleşim binasının yapımı için kazı çalışmaları sırasında tespit edilmiştir. Yerel yetkililer zaten antik kilise Hıristiyan hacılar, web sitesinin Worldreligionnews ibadet ana nesnelerden biri olabilir beyan etmişlerdir.

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver göre, kilise duvarları Yükseliş sahneleri ve son kıyamet ile iyi korunmuş fresklerle süslenmiştir. "Bildiğim kadarıyla bildiğimiz gibi, bu duvar resimleri diğer antik kiliselerde bilinmemektedir - Hasan Ünver söyledi. - Bazı bilim adamları çağımızın beşinci yüzyıla tarihlenen var. "

 

Ortaya çıktı gibi antik kilise, binalar mahalle yumuşak kaya antik masonlar tarafından oyulmuş olan bütün yeraltı şehri gibi nesnelerin tek kent Dünya Mirası UNESCO tarafından ilan Kapadokya'da koruma alanı, yakından bitişik. Bu yeraltı şehri 2014 yılında keşfedildi ve o anda dünyanın en büyük kenti olarak kabul edilir ve bu yerde ilk yerleşim 5000 yıl önce ortaya çıktı. Ayrıca en fazla 7 kilometre tünel bulundu.

 

Iken kilise yalnızca kısmen incelenmiştir. Şu anda, sadece tonoz açtı ve bina toplam yüksekliği henüz bilinmemektedir. Arkeolog Ali Aydın boyama kış nemden etkilenmez, böylece iş, bahara kadar askıya söyledi. "Biz bir kaç resim açıldı - arkeolog söyledi - ve dinlenme süresi ile açılacaktır. Kilisenin önündeki kağıdı İsa'nın çarmıha ve göksel mesken onun yükselişini betimliyor. Havariler, azizler ve peygamberler Musa ve İlyas görüntüleri ile duvar resimleri vardır. "

 

Yeni keşfedilen kilise - geri Hıristiyanlığın ilk yüzyıllarında için tarih bazıları alanında tanınmış birçok biridir, ve Göreme köyü yakınlarından açık hava müzesi popüler bir turistik yer.

YAZININ RUSCA METNİ 

Древнейшая христианская церковь обнаружена в подземном городе в Турции

Стены храма украшены фресками со сценами Вознесения и Страшного суда

СТАМБУЛ. Древнейшая христианская церковь обнаружена в подземном городе в Каппадокии (Турция). Церковь была обнаружена во время земляных работ для строительства жилого дома в городке Невшехир в центре Анатолийского плато. Местные власти уже заявили, что древняя церковь может стать одним из главных объектов поклонения  христианских паломников, сообщает сайт Worldreligionnews. 

 

По словам городского главы Невшехира Хасана Унвера, стены церкви украшены прекрасно сохранившимися фресками со сценами Вознесения и Страшного суда. «Насколько нам известно, подобные фрески не известны в других древних церквях, - сказал Хасан Унвер. – Некоторые ученые уже датируют их пятым веком нашей эры».

 

Древняя церковь, как оказалось, всего лишь один из объектов в целом подземном городе, здания которого были высечены древними каменотесами в мягких породах этой местности, причем город тесно соседствует с заповедным участком в Каппадокии, объявленным ЮНЕСКО объектом всемирного наследия. Этот подземный город был обнаружен в 2014 году, причем его считают крупнейшим городом мира того времени, а первое поселение на этом месте возникло 5 тысяч лет тому назад. Обнаружены также туннели длиной до 7 километров. 

 

Пока церковь исследована лишь частично. На данный момент вскрыт лишь ее свод, а общая высота здания пока не известна. Археолог Али Айдин сообщил, что работы приостановлены до весны, чтобы росписи не пострадали от зимней влаги. «Мы открыли лишь несколько росписей, - сказал археолог, - а остальные откроем со временем. Фрески на фронтоне церкви изображают распятие Иисуса и его Вознесение в небесную обитель. Есть также фрески с изображениями апостолов, святых и пророков Моисея и Илии».

 

Новооткрытая церковь – одна из многих известных в этом районе, причем некоторые из них восходят к первым векам христианства, а музей под открытым небом в соседнем селе Гореми является популярным объектом туризма

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
Derinkuyu Haber
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi