sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri  

KAPADOKYA KÜLTÜR SANAT MEDENİYETLERİ DERNEĞİ 1. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

Kapadokya Kültür Sanat Medeniyetleri Derneğinin 1. Olağan genel kurulu 28 Aralık 2017 Perşembe günü Avanos Güray Müze’de yapıldı.
Bu haber 2018-01-04 17:06:46 eklenmiş ve 727 kez görüntülenmiştir.
a href="http://" target="_blank" title="">

Kapadokya Kültür Sanat Medeniyetleri Derneğinin 1. Olağan genel kurulu 28 Aralık 2017 Perşembe günü Avanos Güray Müze’de yapıldı.

Nevşehir’den ve farklı şehirlerden gelen sanatçı, yazar, tarihçiler ve üyeleri n katılımıyla gerçekleşen genel kurulda, Kapadokya Kültür Sanat Medeniyetleri Derneği’ne  Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı da olan Bayram Ekici Başkan olarak seçildi.

Kapadokya bölgesinde bulunmayan ve ihtiyaç olan tek dernek statüsünde çalışmalarını yürütecek olan Kapadokya Kültür Sanat Medeniyetleri Derneği, hem Kapadokya bölgesinin hemde Anadolu’nun Kültürünü sanatını medeniyetler seviyesinde dünyaya duyurmayı hedefleyen bir dernek olarak da dikkatleri çekiyor.

Dernek aynı zamanda Nevşehir’de kurulan Kapadokya Sanayi ve İş Dünyası Federasyonunun (SİFED) kurucu üyelerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Yapılan görüşmeler ve çalışmalar neticesinde, Kapadokya Sanayi ve İş Dünyası Federasyonunun (SİFED) TÜRKONFED’in üyesi olması ise en yakın zamanda gerçekleştirilecek.

 

Yapılan Genel Kurul sonrası bir teşekkür konuşması yapan Başkan Ekici şunları söyledi;

Kültür;  bir topluluğun tarihi boyunca kazandığı maddi, manevi değerlerini, duyuş ve düşünüş birliğini oluşturan her türlü yaşayış, düşünce ve sanat varlıklarının tümüdür. Kültür, etkileşim yoluyla kuşaktan kuşağa aktarılır.

Bir sanat yapıtının oluşumunda ait olduğu toplumun kültür yapısının önemi büyüktür. Öncelikle sanat özgür bir ortam ister içinde bulunduğu kültür özgür değilse sanatın gelişimide o kadar zor olur. Sanat insanlardan, kültürden, zamandan etkilenir ve dahası etkilemeye çalışır. Hiçbir sanat yapıtı onu yaratan çevreden soyutlanamaz.

Sanat eserlerini incelediğimizde içinde bulunduğu kültürün, zamanın ve çevrenin izlerini görürüz. Kültür her ne kadar sanatı etkiliyorsa sanatta kültürleri etkiler geliştirir, güzelleştirir. Yani karşılıklı bir etkileşim olduğunu söyleyebiliriz. Coğrafi bölgenin, iklim ve çevre koşullarının, inanç ve yaşayış biçimlerinin sanat yapıtının ortaya çıkışındaki rolü büyüktür.

Farklı kültürlerin oluşturdukları sanatlar hitit dönemi ile başlayan medeniyetlerde selçuklu Osmanlı, Bizans, islam sanatı gibi sanat tarihçisinin uğraş alanı olmuştur. Sanat ile kültürün en önemli ilişkisi ise ; bir sanat eseri,  o kültürün özelliklerini kuşaklar boyunca taşır. Yani sanat eseri kültürün devamlılığını sağlayan en önemli etmenlerden biridir.

Kapadokya Kültür Sanat Medeniyetleri Derneği üyeleri olarak bizlerde sanatın ve kültürün devamlılığını sağlayan önemli etkenlerinden biri olmayı amaçlıyoruz ve bunu da hep birlikte çalışarak başaracağız.

Kapadokya bölgesi, başta Nevşehir olmak üzere Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kayseri illerine yayılmış bir bölgedir. Kapadokya'nın mimari dokusu kimi zaman coğrafi mekanlabütünleşmiş bir yapı sergilemektedir.

Kapadokya Sanayi ve İş Dünyası Federasyonumuz (SİFED) Nevşehir, Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kayseri illerinin katılımı ile kurulmuş bir federasyon olarak Anadolu medeniyetlerini ön plana çıkaracak gücü bulmuştur. Kapadokya Kültür Sanat Medeniyetleri Derneğinin Federasyonun lokomotif derneği olacağından da eminiz.

Derneğimiz çok kapsamlı olup yurt içi ve yurt dışından kültür ve sanata katkı sağlayan kişilerin üye olarak alınabileceği bir dernektir. Medeniyetleri kültür ve sanatla birleştirerek tüm dünyaya sesini duyurabilecek güce sahip bir dernektir.

Bu uğurda derneğimiz içerisinde hiç bir üyemizi ayırt etmeden ortak çalışma yaparak katkı sağlayacak üstatlara, sanatçılarımıza, kültür elçilerimize ve Federasyonumuzun ve derneğimizin kurucusu Habibe Beşer’esonsuz teşekkürlerimi sunuyorum,

Ayrıca bizlere, derneğimize ve federasyonumuza destek veren Cumhurbaşkanımız Sayın, Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Nevşehir Valisi Sayın İlhami AKTAŞ’a, TÜRKONFED  Genel Başkanı Sayın Tarkan Kadoğluve üyelerine, TÜSİAD Genel Başkanı Sayın Erol Bilecik ve yöneticilerine, Ankara Ahiler Kalkınma Ajansı’na  da şükranlarımı sunuyorum dedi. 

Genel Kurul sonrası seçilen kurullar ise şöyle;

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
a href="http://" target="_blank" title="">
Arşiv Arama
- -
a href="http://" target="_blank" title="">
Anket
Puan Durumu
Derinkuyu Haber
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye