sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri  

Kadına Şiddete Futbol Oynayarak Dur Dediler

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Amatör Kadın Futbol Takımı, kadına yönelik her türlü şiddete ve ayrımcılığa dur demek için sahaya çıktı.
Bu haber 2018-03-16 23:04:09 eklenmiş ve 881 kez görüntülenmiştir.
a href="http://" target="_blank" title="">

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Amatör Kadın Futbol Takımı, kadına yönelik her türlü şiddete ve ayrımcılığa dur demek için sahaya çıktı. 

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (NÜKÇAM) Müdürlüğü tarafından ‘18 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ etkinlikleri kapsamında ‘Kadına Şiddete Dur’ demek ve farkındalık yaratmak için Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Beden Eğitim ve Spor Bölümü öğrencilerinden oluşan kadın futbol takımları sahada karşılaştı.  Müsabakaya her iki takım oyuncuları ‘Kadına yönelik eşitsizliğe, ayrımcılığa ve şiddete dur demek için buradayız’ pankartıyla çıktı.

Üniversitenin Spor Merkezinde düzenlenen müsabakayı tribünlerden izleyen Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Fatma Saçlı Uzunöz,  Genel Sekreter Yardımcısı ve Personel Daire Başkanı Mehmet Şükrü Velioğlu, akademik ve idari personel, öğrenciler ile katılımcılar bu anlamlı günlerinde kendilerine destek verdi. 

Rektör Bağlı: Şiddetin ve Ayrımcılığın Her Türlüsüne Karşıyız

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak, ülkenin ve ilin temel sorunlarının çözümüne yönelik akademik ve bilimsel çalışmaların yanı sıra şiddetin ve ayrımcılığın her türlüsüne karşı oldukların belirten Rektör  Prof. Dr. Mazhar Bağlı, “Biz ülkemizin ve ilimizin temel sorunlarına sadece akademik çalışma yapmakla ve bunları analiz etmekle mükellef değiliz. Aynı zamanda bunlarla ilgili bir kamuoyunu ve bilinç oluşturmakta durumundayız” dedi.

Bağlı, “Toplumumuzun temel taşını oluşturan kadınlarımızın maruz kaldığı her türlü şiddetin ve ayrımcılığın ortadan kaldırılması için üniversitelere ve biz akademisyenlere de büyük görevler düşmekte. Bu manada bizim üniversitemiz hem eğitim-öğretimde hem de toplumsal sorunlarla ilgilenme konularında büyük hassasiyet ve çaba göstermekte. Özellikle NÜKÇAM Müdürlüğümüzün kadın sorunları ile ilgili yürüttükleri çalışmalar ve kadınlara karşı ayrımcılığa karşı toplumda bilinci oluşturmaya yönelik gösterdiği hassasiyet hakikaten çok önemli.

Futbolun daha çok erkeklere özgün bir spor olduğu düşünülür ve çoğu zaman toplumda kadınlara yakıştırılabilir bir rolün olmadığına dair bir yaklaşım var. Bu anlamda her alanda ayrımcılığa karşı durmanın gerekliliğine inanarak bu alanda da bir ayrımcılığının olmadığını ve kadınların da futbol oynayabileceğine inanlar ve güvenenler olarak üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Yüksekokulu öğrencilerinden oluşan amatör takımlarımıza destek olmak için buradayız. Nitekim bu müsabakayı da bu çerçevede arkadaşlarımız organize ettiler ve kadın sorunlarına dikkat çekme, ayrımcılıkla mücadeleyi zinde tutmak, emekçi kadınlar günü etkinliklerini sürdürebilir bir hale getirmek için çaba gösteriyor.

Futbol maçlarını büyük bir keyifle izleyen biri olarak bu müsabakayı da Nevşehirspor maçı izler gibi heyecanla ve keyifle izleyeceğimizi düşünüyorum. Bu vesileyle her iki takıma başarılar dilerken, emeği geçen arkadaşlara da ayrıca teşekkür ediyorum” diye açıklamada bulundu. 

Kahraman: Ayrımcılığın Olmadığı, İnsanca Yaşamın Olduğu Bir Dünya Diliyoruz

NÜKÇAM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Leyla Kahraman ise, “Bugün özellikle kadına yönelik cinsiyete dayalı eşitsizliğe, ayrımcılığa ve şiddete durmak demek için sahadayız. Kadınlar her yerde ve her zaman var olmaya devam edecektir. Bizlerin ilk temel amacı cinsiyete dayalı olan eşitsizliği ortadan kaldırmak. Bugün burada özellikle kadın futsal takımlarımız ile bu mesajı çok daha güçlü bir şekilde vermek istedik. Ayrımcılığın olmadığı, insanca yaşamın olduğu bir dünya diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
a href="http://" target="_blank" title="">
Arşiv Arama
- -
a href="http://" target="_blank" title="">
Anket
Puan Durumu
Derinkuyu Haber
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye