sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri  

ZERDÜŞT BÖYLE BUYURDU

Bu eser kitap tanıtımında da görüldüğü üzere bir edebiyat eseri ve aynı zamanda da felsefi bir çalışmadır.
Bu haber 2018-04-22 13:50:35 eklenmiş ve 5508 kez görüntülenmiştir.
a href="http://" target="_blank" title="">

 Bu eser kitap tanıtımında da görüldüğü üzere bir edebiyat eseri ve aynı zamanda da felsefi bir çalışmadır. Zerdüşt, yurdunu ve gönlünü terk edip dağlara çıkar. Dağda kaldığı zaman zarfında gönlü değişir. Amacı düşünceleri, üstinsan olarak tasvir ettiği sevgi ve erdeme kuruludur. Edebiyat ve felsefenin iç içe geçici ve anlatımdaki çoğu muğlâk, derinlikli, mecaz ve alegorik anlatımlara çevirmenin de (öyle sanıyorum) yeterince esere katkı sağlayamamış olması kitabı anlama bakımından biraz zora sokar bir görünümde olduğu izlenimi veriyor. Bu eseri iyi anlamak için öncelikle Nıetzsche’yi iyi anlamak, düşüncelerini, hatta inancını veya inanmayışını bilmek gerekir diye düşünüyorum.

Zerdüş’ün en büyük ve önemli derdi insandır. Kitap da zaten insan, inanç  ve Tanrı üzerine kurgulanmış. Böyle Buyurdu Zerdüşt kitabı sürekli okuyan, yazarı, insanları anlayan, idrak eden, tanıyanlar için anlamada pek de zorlanmayacakları bir eserdir. Kitapta yer yer şiirsellik de var, anlatımda cümleler genelde kısa ve fakat bir aracın aniden stop edişi gibi bir hal içinde okuyucuları şaşırtan, düşündüren farklı bir anlatım içeriğinin olduğu anlaşılıyor.

Sözün hülasası bu eseri “belirli bir kategori içerisinde tanımlamak zordur.” Eseri okuyanlar; düşünce sahiplerine, felsefeye ilgi duyanlara, insanı daha yakından anlamaya, değerleri insanların yaşayışlarıyla anlamlandırmaya çalışanlar yani olaylara kuramsaldan ziyade pratik olarak yaklaşımda bulunanların bu kitaptan istifade edecekleri kanaatindeyim.

Zerdüşt Böyle Buyurdu, Friedrich Nietzsche,Çeviri:Firdevs Tunalı, Panama Yay.2011

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
a href="http://" target="_blank" title="">
Arşiv Arama
- -
a href="http://" target="_blank" title="">
Anket
Puan Durumu
Derinkuyu Haber
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye