Gaziantep mutlu son Kocaeli mutlu son Mersin mutlu son Diyarbakır mutlu son Hatay mutlu son Manisa mutlu son Kayseri mutlu son Samsun mutlu son Balıkesir mutlu son Ankara mutlu son

izmir escort>

BBP’NİN NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AV. AHMET BİLGİLİ

BBP (Büyük Birlik Partisi) Nevşehir İl Başkanlığı 31 Mart 20019 tarihinde yapılacak olan belediye başkanlığı seçimlerinde Av.Ahmet Bilgili’yi Belediye Başkan adayı olarak açıkladı.
Bu haber 2019-02-19 20:39:34 eklenmiş ve 530 kez görüntülenmiştir.

BBP (Büyük Birlik Partisi) Nevşehir İl Başkanlığı 31 Mart 20019 tarihinde yapılacak olan belediye başkanlığı seçimlerinde Av.Ahmet Bilgili’yi Belediye Başkan adayı olarak açıkladı. Parti binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan BBP İl Başkanı Yılmaz Osma, “Avukat Ahmet Bilgili Beyi partimizden belediye başkan adayı göstermiş bulunuyoruz, hayırlı uğurlu olsun”, dedi.

 Belediye Başkan adayı olan Av. Ahmet Bilgili de yaptığı açıklama, “BBP Nevşehir İl Teşkilatının teveccühleriyle şahsıma yapılan Belediye Başkan Adaylığı teklifini yapmış olduğumuz istişareler neticesinde olumlu olarak sonuçlandırmış olmanın kıvanç ve mutluluğunu yaşıyorum. Bugünde hayırlı olmasını ümit ettiğimiz bu neticenin kamuoyu ile paylaşılması noktasında bir araya gelmiş bulunuyoruz.

Yediği her lokmanın hakkını ülkesine ödemeyi bir borç bilme düsturunu her zaman hayatımda uygulamaya çalıştım. Bu sebeple BBP’nin yaşadığım bu şehre hizmet etme imkânı sunacak bu nazik teklifini geri çevirmeyi doğru bulmadım.  Siyasetin alabildiğince kirlendiği, temi ve dürüst insanların siyasete yabancılaştığı bu ortamda geçmişi ve misyonu itibariyle temiz kalabilmiş bu güzide partimizin teklifi şahsımı onurlandırmış ve bizim içinde güzel bir sürpriz olmuştur.

İnşallah 31 Mart yerel seçimleri için BBP adına Nevşehir Belediye Başkanlığı için adayım. Değerli hemşerilerimizin teveccühleriyle inşallah başkanlık şahsıma nasip olur ise Hak ve doğrudan ayrılmayacağıma,  hemşerilerimiz için çoğu zaman karşılanmamış bir beklenti olan halkıyla iç içe ve her aman kapısı açık bir belediyecilik anlayışını benimseyeceğime, dil olacağıma, kul hakkını, yetim hakkını gözeteceğime ve Nevşehir için gecemi gündüzüme katacağıma huzurlarınızda söz veriyorum.

Adaylığımızı açıkladığımız bu toplantıda toplantımın gayesine ve çerçevesine uygun olarak yıllardır memleketimizde görmüş olduğumuz eksikliklerden yola çıkarak hayalini kurduğumuz ve gerçekleşmesini ümit ve arzu ettiğimiz projelerimizle ilgili açıklamalarımızı en kısa sürede değerli kamuoyu ile paylaşacağız.

Projelerimizi açıkladığımızda hepsinin ayağı yere basan ve hemşerilerimizin gerçek arzu ve ihtiyaçlarını gözeten “sadra şifa” olacak projeler olduğunu göreceksiniz. Bugüne kadar ki hayatım boyunca dünyanın birçok farklı ülkesini gezmiş, değişik ülkelerde yaşamış bir kardeşiniz olarak gözlemlerimize dayalı edinmiş olduğumuz tecrübelerimizi bu güzel şehrimize inşallah yansıtacağız. Şehrimizin gelişmesinde ve ihyasında geleneksel şehir mimarisi ve ahlak anlayışını benimseyeceğiz. Estetik ve geleneksel şehir mimarimize uygun butik şehirler kuracağız. Öyle ki içinde gezinirken kalbiniz ve ruhunuz yüz yıllar öncesinin latif ve derin estetiğine değecek dokunacak. Bugün bu estetikten yoksun çok kaba beton yığınlarına şehrimizi teslim etmiş haldeyiz. Bu şahsım için büyük bir üzüntü kaynağıdır.  Bugün şehrimiz yaşanılır alanlar olmaktan hızla uzaklaşmaktadır. İnşallah biz bir model şehircilik anlayışını Kurşunu Camii etrafından başlayarak Nevşehir’imizde uygulayacak ve geliştireceğiz. Bu bizim hem tarihimize hem ülkemize bir borcumuzdur.

 Bu çerçevede en yaşlısından en küçüğüne kadar bütün hemşerilerimizin ihtiyacına cevap verecek ve bize hayır dua edecekleri hazırladığımız ayrıntılı projelerimizi en kısa sürede kamuoyu ile paylaşacağız.

Toplantımızın amaç ve gayesine uygun olarak şimdilik bu detaylara girmeyi gerekli görmüyoruz. Bu vesile ile 31 Mart Yerel seçimlerinde  Nevşehir’den BBP adına Nevşehir Belediye Başkan adayı olduğumu siz değerli basın mensupları aracılığı ile kamuoyuna ve değerli hemşerilerimize duyuruyor, teveccühleri nedeniyle BBP İl Teşkilatına ve hassaten değerli İl Başkanım Yılmaz Osma Bey’e ve katılımınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

AV. AHMET BİLGİLİ KİMDİR?

Özgeçmiş  1974 yılında Nevşehir'de doğdu. Nevşehir'in gönül erlerinden Tavukçu Camii İmam Hatibi Müteveffa Hafız Hacı BİLGİLİ'nin torunu, sevilen sanayi esnaflarından Osman BİLGİLİ'nin oğludur.  1992 yılı Nevşehir İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne başlamış ve 1998 yılında mezun olmuştur. 1999-2001 yılları arasında Dil Eğitimi ve Master çalışması yapmak üzere İngiltere'ye gitmiş, döndükten sonra bir süre Uluslararası ticaret ile uğraşmıştır. 2003 yılında baba ocağı Nevşehir'e gelerek serbest Avukat olarak çalışmaya başlamıştır. Nevşehir'de Milli ve manevi duyarlılığı gaye edinen hareketlerin kök salması ve yayılması için öncü rol üstlenen bir aileden gelmektedir. Kendisi bu misyon ile ilk gençlik yıllarından itibaren siyasi faaliyetlerin içinde bulunmuş, pek çok sivil toplum örgütünde önemli görevler ifa etmiştir. Halen Nevşehir'de serbest Avukat olarak mesleki hayatına devam etmekte olan Ahmet BİLGİLİ çok iyi derecede İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
Derinkuyu Haber
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi