FİLİSTİNE’E DESTEK DEVAM EDERKEN DOĞU TÜRKİSTAN UNUTULDU!..

Doğu Türkistan’da Türklere karşı Çin Hükümeti tarafından yapılan şiddet ve baskılar devam ediyor.
Bu haber 2014-07-22 16:14:31 eklenmiş ve 1809 kez görüntülenmiştir.

Doğu Türkistan’da Türklere karşı Çin Hükümeti tarafından yapılan şiddet ve baskılar devam ediyor.

 

Doğu Türkistan’da yaşananlar ne ilk nede sondur. Orada yaşayan milyonlarca Uygur Türkü soydaşlarımız, yıllardır sistematik biçimde Çin hükümeti tarafından soykırıma uğruyor. İbadetlerini yapmalarına bile izin verilmiyor. Genç soydaşlarımız çeşitli bahanelerle Çinliler tarafından öldürülmekte, hapse atılmakta ve Doğu Türkistan bir cehenneme dönüştürülmekte. Çin hükümeti “Hadi gücün yeterse ortaya çık” diyerek ağır silahlarla silahlanarak tetikte beklemektedir. Ama kardeşlerimiz dillerini, dinlerini, milli benliklerini her ne pahasına olursa olsun koruma çabasındalar. Uçsuz bucaksız çölde susuz kalmış bir insan suya nasıl özlem duyarsa, bugün Doğu Türkistan’da 7′den 70′ye bütün halk bağımsızlığa, özgürlüğe öyle özlem duymaktadır. Vatanı düşmana teslim ederek, özgür ve huzur içinde yaşamanın mümkün olmadığını Doğu Türkistan bozkırlarındaki çobanlar bile bilmektedir.

Günümüzde Doğu Türkistan’da milyonlarca kişi vatanı için gözyaşı dökmekte ve milyonlarca kişi namazlarında Doğu Türkistan’ın kurtuluşu için dua etmektedir. Çin zulmüne ağlamaktan gözü kör olan insanlar vardır. Doğu Türkistan halkı da bizler gibi Müslümandır Hz Muhammedin ümmetidir. Peygamberimiz Müslümanların kurtuluşu için sadece dua etmekle kalmadı. Eline kılıç alıp, Müslümanların cihadına önderlik etti. Bir Müslüman zulüm altında ise, bütün dünya Müslümanları için cihat farzdır. Sahabeler peygamberimize: “Cennet nerede?” diye sorduklarında, Peygamberimiz kılıcım göstererek: “Cennet bu kılıcın gölgesi altında” diye cevap vermiştir.

Ne acıdır ki başta biz olmak üzere, aynı ırktan, aynı boydan, aynı kandan olan Orta Asya Türk Cumhuriyetleride bu olup bitenleri sadece izlemekle yetiniyor. Hatta Çin faşizminden kaçıp Kırgızistana, Kazakistana sığınan Uygur Türkleri, bu devletler tarafından kabul görmeyip tekrar Çin’e gönderiliyor.

Bizim ülkemiz de ise ; Filistinliler için ortalığı toza dumana katanlar, hepimiz ermeniyiz diye istiklalde yürüyüş yapan aydın bozuntuları, azınlıklara zamanında haksızlık yaptık diyen, Davos fatihi olarak ün salmış sayın başbakan, dünya’ya kafa tutacak zenginlinliğe ulaşmış medya patronları kendi soydaşlarımız için bir şeyler yapmayı düşünüyorlarmı acaba ? veya onlar için bir damla göz yaşı döküyorlarmı ?

Hunlar’a, Göktürkler’e, Karahanlılar’a, Karluklar’a, Uygurlar’a ve Moğollar’a merkez olan, İslam’a ve Türk kültürüne büyük hizmetler yapan Kaşgarlı Mahmut’u yetiştiren ve Türkler’in ilk ana vatanı olan Doğu Türkistan, Çin zulmü altında inlerken, Türk ve İslam Dünyası 40 milyonluk Müslüman Türkleri unutmuş durumdadır…

ENDER TEKİN

ETİKETLER : Doğu Türkistan\'a Çin zulmü sürüyor
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DÜNYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
Derinkuyu Haber
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi