İş Güvenliği Uzmanı Bulunduranlar Mutlu İşyerleri Yaratıyor

İş Güvenliği Uzmanı Bulunduranlar Mutlu İşyerleri Yaratıyor Her iş yeri kendine göre bir takım tehlikeleri de içermektedir. İnsanın olduğu yerde hatalar da olacağı bilinir. İnsanların güven içerisinde işlerini sürdürebilmesi için belli kurallar konulmuş olmasına rağmen bu kuralların sağlıklı biçimde sürdürülemediği anlarda iş kazaları meydana gelmektedir. Bazen ölümlere bazen de yaralanmalara sebep olan bu kazalar aslında yaralanmasız atlatıldığı zaman bile belli oranda kayba neden olmaktadır. En kötü olasılıkta bile zaman ve para kaybı kaçınılmazdır. Bu sebeple iş kazlarının önüne geçebilmek iş yerlerinin gelişmişliğini de bir oranda göstermektedir.
Bu haber 2014-12-04 12:11:57 eklenmiş ve 6366 kez görüntülenmiştir.

İş Güvenliği Uzmanı Bulunduranlar Mutlu İşyerleri Yaratıyor

Her iş yeri kendine göre bir takım tehlikeleri de içermektedir. İnsanın olduğu yerde hatalar da olacağı bilinir. İnsanların güven içerisinde işlerini sürdürebilmesi için belli kurallar konulmuş olmasına rağmen bu kuralların sağlıklı biçimde sürdürülemediği anlarda iş kazaları meydana gelmektedir. Bazen ölümlere bazen de yaralanmalara sebep olan bu kazalar aslında yaralanmasız atlatıldığı zaman bile belli oranda kayba neden olmaktadır. En kötü olasılıkta bile zaman ve para kaybı kaçınılmazdır. Bu sebeple iş kazlarının önüne geçebilmek iş yerlerinin gelişmişliğini de bir oranda göstermektedir.

İş yerlerinin daha en başta aşması gereken konulardan biri, iş sağlığı ve güvenliğidir. İnsana verilebilecek en önemli değeri, çalıştığı iş yerinde oluşabilecek problemleri başta ortadan kaldırmak gösterecektir. İşyerinde oluşturulacak olan güvenli ve sağlıklı ortam çalışanlarında mutluluğu için de önemlidir. Mutlu çalışanlarında yapılacak olan çalışmanın kalitesini artırıp üretimde olumlu katkı vereceği kaçınılmazdır. Temelde bu şartları uygun duruma getirmek iş yeri sahiplerinin görevi iken İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatı ile devlet ve yasalar tarafından da güvence altına alınmıştır. Bu mevzuata uyulmaması demek aynı zamanda yasa kapsamında bazı cezai yaptırımları da göze almak demektir. Çalışanların görevi ise iş yerinin iş sağlığı ve güvenliği konusunda belirlemiş olduğu kurallara uymak olacaktır. Özellikle görülen ihtiyaç üzerine ülkemizdeki işyerlerinin iş sağlığı ve güvenliği konusunu denetlemek için uzman ihtiyacı baş göstermiştir. Bu elamanların yetişmesi için ise İstanbul Bayrampaşa’da 2013 yılından bu yana hizmet vermekte olan Tema Akademi Özel Eğitim, yılların tecrübeli eğitimcileri ile destek vermektedir. Kurumda eğitimleri; iş sağlığı ve güvenliği, İş Yeri Hekimliği gibi alanlarda tecrübeli ve alanında uzman eğitimciler vermektedir. B ve C sınıfı eğitimlerinin yanında A sınıfı iş güvenliği uzmanı eğitimleri ile işyerlerinin bu alandaki personel ihtiyaçları giderilmeye çalışılmaktadır.

 

Günümüzde her iş yeri büyüklüğüne bağlı olarak iş güvenliği, işyeri hekimi gibi personelleri bünyesinde bulundurmak zorundadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen kurallar doğrultusunda iş güvenliği konusunda uzman kişiler ile hizmetler almak hem daha iyi iş koşullarının oluşmasına hem de personellerin iş yerinde kendilerini daha güvende hissedip yapılan işin kalitesinin artmasına neden olmaktadır.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
Derinkuyu Haber
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi