DARBE GİRİŞİMİ ÜZERİNE...


Bu makale 2016-07-17 07:39:11 eklenmiş ve 508 kez görüntülenmiştir.
Osman Aytekin

15 Temmuzda yaşanan bir gurup askerin başını çektiği vahim durumu siyasi bir düşünceyle basit bir senaryo olarak değerlendirmek büyük bir yanılgıdır.
Bu girişime Meclisteki siyasi partilerin ortak birlikteliği halk nezdinde de yankı bulmalıdır.
Bu memleket ne kaybettiyse kötü yöneticiler,siyasi rant için didişmelerden, adaletsiz ve yolsuzlukların ayyuka çıktığı durumlardan, siyasi ve ideolojik çekişme ve tarafgirliklerden çekmiştir. 
Diğer yandan darbe girişimine karşı başlatılan dik duruş, karşıt gösteriler de birer siyasi kazanıma hizmet eden bir yapıya dönüşmemelidir. Ancak yapılan protesto gösterilerinde izlenmesi gereken yolun objektif olması gerekirdi. Kitleleri iktidar partisinin il binası önünde toplanması da bir yanıyla siyasi bir görüntüye de dönüştürülmemesi gerekirdi.
Yapılan veya darbe girişimleri hükumetlere karşı olsa da bundan en fazla zararı ülkemiz görmektedir. Darbeler ve darbe girişimleri ülkemiz pek çok yönden zarar vermektedir.
Bu darbe girişiminde ölen de öldürülen de bu vatanın evlatlarıdır. Hainler için kahredici sözlerden başka söylenecek bir söz olamaz ama erlerin ne suçu günahı var? Özellikle de eratları yere yatırmak, dövmek, hırpalamak ne kadar da üzüntü vericidir! Askerlerimize karşı hasmane tutum beslemek son derece yanlıştır. Birkaç hain yüzünden askerlerimiz töhmet altına alınmaz.Daha itidalli bir yol sergilenmesi gerekirdi.Olaylar sıcaklığını yitirdiğinde 200 belkide daha fazla asker ve vatandaşımızın cenazeleri yürekleri yakacak, acıları hep birlikte yaşayacağız.
Bu darbe girişimi yıllarca konuşulacaktır. Darbe girişimine kalkışanların azınlık bir gurup olması pek çok soruyu da beraberinde getirmektedir.

BİRKAÇ SORU...

1- Darbe yapan hainler güruhu neden Bir kaç büyük kentlere egemen olmak istediler?
2- Neden Sadece TRT ve CNN TV kanalını bastılar da diğer önemli görülen TV kanallarını işgal etmediler?
3-Darbeye teşebbüs edenlerin amacında iktidar partisi olmasına rağmen neden meclisi bombaladılar? İnsanlara ateş açtılar?
4-Darbeye kalkışma tarihi 15 Temmuz yani Haçlıların Kudüs'i işgali-1099- tamamen bir tesadüften mi ibarettir?
5-Esir alındığı haber verilen Kuvvet Komutanları da bu darbe girişiminin neresindeler? Bu komutanlarla ilgili detaylar da kamu oyuna duyurulacak mı?
6-Darbe girişiminin dış boyutları da yok mu? Bazı ülkelerin darbe girişiminin püskürtülmeye başlandığı bir anda açıklama yapmaları, demokrasiden yana olma beyanatları gerçeklerle ne kadar örtüşüyor?

Her türlü darbelere, olumsuz girişimlere karşı sağduyu ile birlikte ve siyasi çıkara hizmet etmeden harekat etmek şarttır.

Darbe girişimi sırasında şehitlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına ve Milletimize başsağlığı diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.

SON BİR SÖZ..

Hükümeti darbeye karşı gösterdiği kararlılık ve organizeli davranışlarından dolayı kutluyor ve aynı başarıyı içimizdeki ve dışımızdaki hainlere, bölücü terör örgütlerine karşıda en etkin bir şekilde göstermelerini bekliyoruz.

Doğru olan, halis olan her iyi niyet ve teşebbüse Allah da kulları da razı olur.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Derinkuyu Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi