sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri  

YALNIZ İNSAN


Bu makale 2015-01-27 06:32:43 eklenmiş ve 804 kez görüntülenmiştir.
Osman Aytekin

          Bazı insanlar her türlü baskı, çekingenlik ve tabular içinde yetişmekte veya yetiştirilmektedir. Bu nedenle de çekinceler ve korkular insan ilişkilerinde mesafeli durmayı zaruri kılıyor. Bu durum davranış ve hareketleri de olumsuz etkiliyor. Güvenli olmak arzusu tereddütleri doğuruyor. Bütün bu duygular zaaflara dönüşüyor.

          İnsanın incinebileceği, kırılganlıklar yaşayabileceği düşüncesi yerleşiyor. İnsanlarda başlayan korkulardan bazıları da yakınlık uzaklık ilişkilerinde kendini gösteriyor. Birine yaklaşırken araya çekinceler ve seviyeler giriyor. Samimiyet ve sadakat olgusu benzer sebeplerle insanın uzağında kalıyor.

          İnsanın yakınlık uzaklık ilişkisinde endişelere vesilesiyle kapanıklık kaosu tetikliyor. İnsanın karmaşa ile karşı karşıya kalması hayatı güçleştirir. Adeta yaşanılmaz da kılabilir. Böylece insanlardan toplumdan uzak olma düşüncesi kuvvetleniyor. Bu düşünce kendi içine kapanmayı sağlıyor. Toplumdan kendini tecrit etme ruhi hastalıkları da tetikleyebilir. Bunun aksi bir durum için güçlü bir irade gerektirir. Böylesi bir yaşam içinde güçlü bir iradeden de söz etmek pek de mümkün olamaz.

      İnsan toplumsuz olamaz. Toplum içinde yalnız kalmak… Yalnız insan olmak hakikatte o insan için çok vahim bir vaziyettir.

      Beyninizde belki de çok şey var.

      İyi güzel, kötü çirkin… 

      Pek çok şey… bir dünya kadar.

     Ancak siz bu dünyada bir başınasınızdır. Eğer bekârsanız ayrı bir problem, evli iseniz daha da başka bir problemle karşı karşıyasınızdır.

      Bazısı çok düşünür. Çok düşünenler de çeşit çeşittir.  Vahimli, vesveseli, pimpirikli vs. Bir de üstün zekâ nedeniyle düşünceler sarmalından sıyrılamayanlar vardır. Bu insanlar kendini toplumun üstünde görür. Genellikle de kaygı duyarlar. İnsan yerine göre düşünmelidir. Çok da düşünebilir az da. Ancak insanın düşündüğü ne kendisine ne de çevresine zarar vermemelidir. Üstün zekâlı olup da çok düşündüklerinden dolayı hayattan çıkış yolu olarak intiharı görenler de vardır. Bunun örneklerini de maalesef gördük. Bu tip insanlar toplumdan farklı düşünürler. Hatta toplumun görmediği bazı şeyleri görür, sezer ve farkına varırlar. Toplum yaşantısını da basit görürler. Önemli meselelere kafa yormak varken basit yaşamak onlara göre değildir.

      İnsan her şeyi düşünebilir. İnsanların zekâları farklı düşünceleri ve tercihleri ortaya çıkarır.  İnsan ilişkilerinde de insanı tanıma önemlidir. “Bir elin nesi var iki elin sesi var” darbı meseli insanın yalnız olamayacağını asırlardır hatırlatır bizlere. Yalnızlık ancak Allah’a mahsustur. İnsan istediği gibi yaşayabilir. Tercihlerini çizdiği hayat felsefesine göre yapar.

      Kâinatın şeref konuğu insandır. Tanıyacak, görecek, bilecek. Hayatını evrene göre tanzim edecektir. Kendini ifade etmede sıkıntılara düşmektedir. Bu bakımdan kendi tarzını, karizmasını, imajını oluşturma yoluna gitmektedir. Bunu yaparken de ölçülere riayet etmelidir. İnsanı hayat bir başak gibi zamanla olgunlaştırır. İnsan başkalarını gözlemlediği kadar kendine de bakmalıdır. Nerede olduğunu, nasıl biri olduğunu kapasitesinin ne olduğunu görmelidir.

        Kendi ailesi içinde yalnızları oynamak insanın kaderi değildir. İnsan ne yaparsa kendine yapar. İnsanlar hevesleri ve uzun emel istemeleri sebebiyle dara düşmektedir. Hemen hemen her alanda kapris ve doyumsuzluk insanı daha da fena duruma sokmaktadır. Olmadık işlere girişmektedirler. Ezen ve ezilen insan kadar yalnızlaşan da yine insandır. Bir lokma bir hırka felsefesinden ırak olan insanlık kanaat ve şükürden uzaklaşmaktadır. Hiç şüphesiz İslâm dini, yapısını toplum hayatı üzerine kuran ve toplum konusunu göz ardı etmeyen tek dindir. İnsan kâinata gözünü çevirmeli; Rahman ve Rahim olan Allah’a sığınmalıdır.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
a href="http://" target="_blank" title="">
Arşiv Arama
- -
a href="http://" target="_blank" title="">
Anket
Puan Durumu
Derinkuyu Haber
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye