sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri  

GÖZÜ YÜKSEKTE GEZENLER


Bu makale 2015-03-04 13:04:34 eklenmiş ve 1390 kez görüntülenmiştir.
Osman Aytekin

Dünyanın Halleri

04 Mart 2015 Çarşamba 09:42
 
dunyanin-halleri

"Bizdeki aile bağlarının gevşemesi, gittikçe adeta pamuk ipliğine dönüşmesinde batının kokuşmuş geleneği vardır." Osman Aytekin yazdı...

 

 
GÖZÜ YÜKSEKTE GEZENLER
 

Küresel güçler bütün gücünü kapitalden alır. Amaç o gücü elde edene kadar çalışmak çabalamak o gücü muhafaza ederek sınıfsal bir otorite konumuna gelmektir.

Yoksul insanlar da güçlü ve zengin olmasa da orta halli  (orta direk – orta sınıf) bir amacın peşinde koşarlar. Hayallerinde ömrü boyunca rahat bir hayat sürmek vardır. Yani amaç kendi konumlarının üstüne çıkmaktır. Fakat bu arzular o istenilen seviyede kalmaz. Arzularına dur diyemeyen, nefsine söz geçiremeyen bastırılmış duygular zamanı gelince açığa çıkar. Her ne kadar insanlar doyumsuz olsalar da tevekkül eden hakkına razı olan daima konumunu bilen ve yükseklerde gözü olmayanlar da vardır. Ancak kendi hakkına razı veya haklı yoldan elde ettikleri maddi ve manevi kazanç ve birikimleri olanlarının sayıları azdır. Bu tür insanların böyle bir mantaliteye ya gücü yetmez ya da bir türlü ikinci basamağa adımını atamazlar. İkircikli bir durumdur, bir bakıma hayat kadercidir bu insanlar için.

Netice olarak gözü yüksekte olanlar ya çok çalışacaklardır ya da nefislerine, iblisin vesveselerine uyacaklardır. Böylece de yoldan çıkacaklardır. Bu düzen tam da kürsel güçlerin durumuyla bir bakıma eşleşir.

Maddenin egemen oluşunda bu ve benzeri duygular, fikirler vardır. Madenin hâkimiyetinde insani değerlerin de bir yeri vardır.  Manevi duygular azaldıkça maddi değerler yükselir. Küfrün hâkim olduğu vahşi batının çirkin yüzü manevi ilkesizliklerin zibilinde gezinir.

Batı dünyasında her şey maddeye ayarlıdır.

Kafalar, beyinler, fikirler, anlayışlar…

Bu sebeple insanları manevi dünyadan arındıran; metaya kul köle yapan, geçmişten gelen asli muazzam köklerini yok eden batı her şeye madde gözüyle bakar.

Materyalist bir anlayış!

Bizdeki aile bağlarının gevşemesi, gittikçe adeta pamuk ipliğine dönüşmesinde batının kokuşmuş geleneği vardır.

Acı bir gerçektir ki batı bize sadece teknolojisi ihraç etmedi. O teknolojiyle birlikte değerleri alt üst eden bir anlayışı da pazarladı. Güzel ülkemizin böylesi vahim bir duruma düşmesinde batının her ürettiği iyidir mantığının dışında buna hazır olmamasıdır. Kendi bağlarımızdan kopmadan teknolojik gelişmelere açık olmamız gerekir. O teknolojiyi doğu kültürü içinde yetiştirip topluma sunabilmeliydik. Daima yenilenecek kendi fikirlerimiz içinde olabilmemiz gerekirdi. Bu olmadı

Türkiye her yönden kuşatılmış durumdadır. Bir yanda televizyon kanalları diğer yanda batı düzenine göre işleyen bir çark!

Daima bir mücadele!

Ne için, kim için, kime göre, kim tarafından?

Mücadele elbette elzemdir ama doğu kimliğini medeniyet tasavvurunu kaybetmeden… Kendi örfüne, kültürüne bağlı kalarak gerçekleşebilir.

Ne olduğunu, kim olduğunu, kim için hareket edeceğini bilerek çalışmak ve çabalamak insanları bir yerlere götürebilir. Bu anlayışla hareket edenler eğer gözü yüksekte olacaksa bu ancak ilahi nizama uymakla, insanlığın en yüce değerlerine erişmek için gözünü yükseklere dikerek mümkün olabilir.

Gözü yüksekte olanlar bütün mesaisini o zirve için harcamaya çalışıyorlar. Merdivenleri ağır ağır çıkmalıdır. Yüksekler tekin yerler değildir. Alçaklarda duranlar onlara göre daha emindirler. Başları dönse bile olduğu yere yıkılırlar. Ancak yüksektekilerin düştüğü vakit kendilerini tamamen kaybetme riski vardır.

Alttakini ve üsttekini görenler Rabbini bildiği sürece emindirler.Bir Süryani atasözü şöyle der: “Gözü yüksekte olanın başı alçaklara çarpar." Gözü yüksekte gezen bilmelidir ki yoldan da azar vesselam !

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
a href="http://" target="_blank" title="">
Arşiv Arama
- -
a href="http://" target="_blank" title="">
Anket
Puan Durumu
Derinkuyu Haber
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye