FIRAT Sizin Oğlunuz Olsa idi...


Bu makale 2015-03-04 13:17:03 eklenmiş ve 735 kez görüntülenmiştir.
Yrd. Doç. Dr. Özden Taşğın

 Kamuoyunun malumu olduğu üzere 20 Şubat 2015 Cuma günü Ege Üniversitesi’nde çıkan olaylarda bölücü terör örgütü yandaşları tarafından yapılan saldırı ile Tarih bölümü öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu şehit edilmiştir. Bu memleketin bir evladı, dün olduğu gibi bugünde bayrak, vatan, devlet ve millet dediği için hayatını kaybetmiş olması bu topraklarda yaşayanlar açısından endişe verici bir durumdur. Fırat kardeşimize Yüce Allah’tan rahmet, ailesinin, yakınlarının ve milletimizin başısağolsun, başımızsağolsun. 

Yaşanan bu saldırı TÜRK milletine dikta edilmeye çalışılan yalanların, acı bir biçimde gözler önüne serilmesine sebep olmuştur. Yürütülen proje, ülkemizin parçalanmasına (hem toprak hem de millet olarak) dönüşürken, merhametsizler, satılık insanlar velhasılı münafıklar gençlik üzerinde dün ve dünden önceki gibi tekrar oyunlar oynamak istemektedir.  Dünde bu oyuna gövdesini siper edenler yine Türk – İslam Ülküsüne inanmış gençlik olmuştu. Türk Milleti olarak ne bu oyuna gelmeliyiz ne de çözülmeye müsaade etmeliyiz. 

Ege Üniversitesinde gerçekleşen bu vahşet göstermiştir ki, devletin kurumları Türk – İslam Ülküsü idealinde olanların, ideallerine, can ve mal güvenliklerine kayıtsız kalmış, devletten aldıkları yetki ve imkanlarını ya kişisel yada kendilerine dikta edilen, tabiî ki bu dikta kesinlikle bu milletin ve vatanın faydasına olmayan gayri milli hedefler doğrultusunda kullanmışlardır. Ne Rahmani nede İnsani olmayan bu davranışlara rağmen TÜRK – İSLAM Ülküsüne inanlar Türk ve İslam dünyasının selameti için canını vermekten geri durmayacaktır. 

Dünün tecrübesi, bugünün sahipsizliği; TÜRK – İSLAM Ülküsüne inanları; üzerlerine gelen kirli elleri, rantçıları, münafıkları ve kalpleri kurumuş olanları sevindirecek, yollara sapmayacaktır. 

İnsanlarımızın huzur ve barış içerisinde yaşamaları tek dileğimizdir. Bu da Adaletle olacaktır. Bu adalet, olaylar sırasında öğrencilerin güvenliğini sağlayamayanlar, gereken tedbirleri almayanların, Fırat kanlar içinde yatarken hastaneye götürmeyenlerin, geç gelenlerin ve bölücü terör örgütüne psikolojik ve maddi üstünlük sağlayan ve sağlatan iradenin altında yok olmuştur. 

Şehirler, dağlar, yollar ve Üniversiteler acı bir biçimde bölücü terör örgütünün yuvası haline getirilmek istenmektedir ve getirilmiştir. Terör örgütü dağda, bayırda sağladığı üstünlüğü şehirlere ve özellikle üniversitelere indirmek istemektedir. Devletimiz gereken önlemleri almaz ve terörle mücadele etmezse gençlerimiz çok daha acı olaylarla karşılaşacaktır. Ege Üniversitesinde yaşanılan bu acı olayın sorumluları hesap vermeli ve bu gibi olayların tekrar yaşanmaması için devletimizi ayakta tutan tüm paydaşlarının gereken tedbirleri alması gerekmektedir. 

Şehit Fırat Çakıroğlu’na ve bugüne kadar TÜRK – İSLAM Ülküsü idealleri uğrunda canlarını vermiş bütün insanlarımıza Yüce Allah’tan tekrar rahmet diliyor, gazilerimize de sağlık ve huzur dilerim. Türk Milletinin başı sağolsun. 

Unutmayın bu çatı yıkılırsa hepimiz altında kalacağız.........

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
Derinkuyu Haber
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi