TERÖR ÖRGÜTÜYLE MÜCADELE DE YÖNTEM!...


Bu makale 2015-09-08 18:06:16 eklenmiş ve 716 kez görüntülenmiştir.
Osman Aytekin

1984 yılında başlayan PKK terör örgütü eylemleri son bir ay içinde en yoğun saldırılarını gerçekleştiriyor. Bu saldırılar karşısında da yapılan resmi açıklamalara göre terör örgütünün zayiatı oldukça fazla. Fakat üst üste gelen şehit cenazeleri Milletimizin sabrını taşırıyor.
Devletin terörle mücadelesinde ya istihbaratı ağır işliyor veya istihbarat sağlandığı halde emniyet güçleri saldırılar karşısında yetersiz kalıyor. Gerektiği kadar başarılı olamıyor. Terör örgütünün terörü tırmandırmasına karşı devletin birkaç adım atması gerekiyor. Ne kadar doğrudur bilmiyoruz ama bunlardan birkaçı haberlere yansıdı. O da örgütün dış finans kaynağının kesilmesi için harekete geçildiğidir. Bir diğeri de teröristleri ihbar edenlere ödül konmasıdır.
Kürt vatandaşlarla teröristler kesinlikle birbirine karıştırılmamalıdır. Ancak teröre karşı mücadele de teröristlerin doğuş yeri olan Kürt bölgelerinde barınmaları, halkın içinde yaşamaları bu mücadeleyi güçleştiriyor. 
Bunun için neler yapılmalıdır? 
Âcizane birkaç hususu belirtmek istiyorum. Bunlardan biri ve en önemlisi de Kürt halkı teröristlere karşı çıkmalıdır. Teröristleri içlerinde barındırmamalıdır. İhbar etmeliler, karşı çıkmalılar, şehir içindeki eylemlerine engel olmalılar.
Devlet ise;
Terör örgütü destekcileri;Okullarda idareci, öğretmen, öğrenci, dairelerde müdür ve memurlar tespit edilmelidir, gerekli yasal işlem yapılmalıdır. Para kaynakları acilen kesilmelidir. Devlet memurluğundan atılmalı, burs alanların bursları kesilmelidir. Terör örgütünün illegal uzantısı olan meclisteki vekillere dokunulmalıdır. 
Hiçbir ülke: kendi askerine, polisine, öğretmenine, vatandaşına kurşun sıkanları destekleyenlere maaş dağıtmaz, beslemez. Hainleri beslemek gaflettir!
Terör örgütüne paralel, yandaş belediyeler takibe alınmalıdır. Para kaynakları sıkı bir şekilde denetlenmelidir. Güneydoğu ve doğu Anadolu’nun bazı yandaş belediyelerinde yolsuzluklar vardır. O bölgelerde belediye hizmeti yok, siyasi hizmet vardır, yani; teröre destek vardır.
Devletimiz yukarıdaki durumlardan haberdardır sanırız ama batı ülkelerinin baskısı, demokratikleşme, çözüm süreci gibi nedenler terörle etkin mücadeleyi ne yazık ki pasifleştirmiştir.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Derinkuyu Haber
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi