sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri  

TERÖR ÖRGÜTÜYLE MÜCADELE DE YÖNTEM!...


Bu makale 2015-09-08 18:06:16 eklenmiş ve 779 kez görüntülenmiştir.
Osman Aytekin

1984 yılında başlayan PKK terör örgütü eylemleri son bir ay içinde en yoğun saldırılarını gerçekleştiriyor. Bu saldırılar karşısında da yapılan resmi açıklamalara göre terör örgütünün zayiatı oldukça fazla. Fakat üst üste gelen şehit cenazeleri Milletimizin sabrını taşırıyor.
Devletin terörle mücadelesinde ya istihbaratı ağır işliyor veya istihbarat sağlandığı halde emniyet güçleri saldırılar karşısında yetersiz kalıyor. Gerektiği kadar başarılı olamıyor. Terör örgütünün terörü tırmandırmasına karşı devletin birkaç adım atması gerekiyor. Ne kadar doğrudur bilmiyoruz ama bunlardan birkaçı haberlere yansıdı. O da örgütün dış finans kaynağının kesilmesi için harekete geçildiğidir. Bir diğeri de teröristleri ihbar edenlere ödül konmasıdır.
Kürt vatandaşlarla teröristler kesinlikle birbirine karıştırılmamalıdır. Ancak teröre karşı mücadele de teröristlerin doğuş yeri olan Kürt bölgelerinde barınmaları, halkın içinde yaşamaları bu mücadeleyi güçleştiriyor. 
Bunun için neler yapılmalıdır? 
Âcizane birkaç hususu belirtmek istiyorum. Bunlardan biri ve en önemlisi de Kürt halkı teröristlere karşı çıkmalıdır. Teröristleri içlerinde barındırmamalıdır. İhbar etmeliler, karşı çıkmalılar, şehir içindeki eylemlerine engel olmalılar.
Devlet ise;
Terör örgütü destekcileri;Okullarda idareci, öğretmen, öğrenci, dairelerde müdür ve memurlar tespit edilmelidir, gerekli yasal işlem yapılmalıdır. Para kaynakları acilen kesilmelidir. Devlet memurluğundan atılmalı, burs alanların bursları kesilmelidir. Terör örgütünün illegal uzantısı olan meclisteki vekillere dokunulmalıdır. 
Hiçbir ülke: kendi askerine, polisine, öğretmenine, vatandaşına kurşun sıkanları destekleyenlere maaş dağıtmaz, beslemez. Hainleri beslemek gaflettir!
Terör örgütüne paralel, yandaş belediyeler takibe alınmalıdır. Para kaynakları sıkı bir şekilde denetlenmelidir. Güneydoğu ve doğu Anadolu’nun bazı yandaş belediyelerinde yolsuzluklar vardır. O bölgelerde belediye hizmeti yok, siyasi hizmet vardır, yani; teröre destek vardır.
Devletimiz yukarıdaki durumlardan haberdardır sanırız ama batı ülkelerinin baskısı, demokratikleşme, çözüm süreci gibi nedenler terörle etkin mücadeleyi ne yazık ki pasifleştirmiştir.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
a href="http://" target="_blank" title="">
Arşiv Arama
- -
a href="http://" target="_blank" title="">
Anket
Puan Durumu
Derinkuyu Haber
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye