HASTA MIYIZ?


Bu makale 2016-05-23 19:16:16 eklenmiş ve 535 kez görüntülenmiştir.
Yrd. Doç. Dr. Özden Taşğın

Nereden gelip nerelere gitmekte olduğunuzu kestirmek zaman zaman pek mümkün olmayabiliyor. Belirsizliğin içinde biçare kalınır, neyin nereye gittiği ancak zamanla belirginleşir, Ahmet hoca, Cemaat, Kongresini yapamayan MHP, Ergenekon, Dolmabahçe Sarayı görüşmeleri, Kürtler, PKK, v.s.. 

Hitler’in kitleleri arkasından sürükleyen ihtirası tuhaf bir haldir ama o dönemin Almanya’sına şimdi dönüp baktığımızda hiç de tuhaf değildir.  

Türkiye, tuhaflıklar arayanlara bol malzeme sunuyor. Tuhaf zamanlardayız. Nereden baksak birkaç on yıl sonra ateşi düşecek bu dönemin. Ve neler olup bittiğini ancak o zaman daha iyi anlayacağız. Tabiiki bir bütün olarak; devlet, millet ve kurumlarımız kalırsa, yinede anlayacağız kalanlara bakarak. 

İçeriye akan ve içeride üretilen refahın, paranın da etkisiyle oradan başlayarak gayet başarılı bir psikopolitik “PR” çalışması yürütüldü Türkiye’de. Adı Yeni Türkiye oldu. 

2006 ya da 2007 yılı falandı. Ergenekon meseleleri henüz başlamamıştı. Ortalık süt liman sayılırdı ve AB’ye girdik gireceğiz masalı bayağı hipnotik bir etki yaratmıştı. Toplumca öylece gidiyorduk. Zaman gazetesinin ilanları dönüyordu, duraklarda. 

Toplumsal zihnimize örtülü ya da açık müdahalede bulunan birçok tuhaflık yapıldı son on beş yılda; Allahın ayetleri ile dalga geçenlere, çalanlara, seçilmişin görevden alınmasına, hergün gelen şehitlere ses çıkarmadık, hatta savunduk.. Taparcasınagaribliği bunları; MÜSLÜMANLIK adına yaptık, (Fazla yapısalcı geldiyse toplum arzuladı, iktidar da sakınmadı diyebilirim, sizi rahatlatmak için). Acayip bir tutulma halinin içinden bugünlere geldik. Birbirlerinin önüne yatanlar, birbirlerini masalarında ağırlayanlar birbirlerine düştüler. 

Bir bakarsınız tüm toplum bunama belirtileri gösterir. Bir bakarsınız dışkıya övgü düzülür. Bir bakarsınız burjuvazinin ahırında çeşit çeşit karnavallar döner. Maskeler takılır, değişilir. Ve bir de bakarsınız bunca öfke, bunca bastırma geri döner. Ve sağlam bir tokat indirilir tarihe. 

 Selamlar    

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
Derinkuyu Haber
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi